Czy Open source to tania siła robocza?

Dziś wraz Łukaszem Januszkiem porozmawiamy o tym jak zły humor jednego programisty, może popsuć weekend dużej ilości osób, skąd wynika taka niestabilność i dlaczego open source to nie tania siła robocza.

Niedziela wieczór. Chcesz dokończyć pracę, którą odłożył*ś na później. Naciskasz przycisk, będąc już myślami przy wieczornym seansie na Netflix. 

Widzisz niezrozumiały dla Ciebie błąd. 

Ponawiasz próbę… Nadal nic. 

Wkurzon*, że nie możesz zrobić ostatniego kroku, który miał być formalnością, próbujesz różnych rozwiązań. Bezskutecznie. 

Następnego dnia tłumacząc się szefowi z zaistniałej sytuacji okazuje się, że nie dość, że to nie wina jakiegoś Twojego błędu, to jeszcze za całą sytuację odpowiada ktoś zniesmaczony wykorzystywaniem swojej pracy i wiecznymi pretensjami. Do czegoś co przecież robił za darmo dla innych.

Brzmi jak scenariusz z jakiegoś filmu sensacyjnego? Nie do końca, bo ta sytuacja miała miejsce 9.01.2022. 

Dzień w którym na chwilę zatrzymał się świat developmentu IT. I to nie przez zły humor jednego programisty ale przez coś bardziej skomplikowanego. 

Podcast będzie o wolnym oprogramowaniu, wyzysku taniej siły roboczej, wykorzystywaniu czyjejś pracy oraz ryzykach z tym związanych. 

Linki do tej części: 

W drugiej części - Just One More Thing: