Inżynier osiąga wyniki w świecie, który istnieje – a nie w świecie, który powinien istnieć

Zanim pojawił się internet, pamiętamy, że nasz dostęp do wiedzy był ograniczony do tego, co było w bibliotekach, w domach i wśród znajomych.

Gdy pojawił się internet, pamiętamy korzystanie z portali tematycznych i blogrolli. Potem pojawiły się wyszukiwarki. A potem pojawiło się SEO i tysiące stron pełnych spamu…

Nagle, gdy próbujemy coś znaleźć w internecie nie wiemy, co z tego co znaleźliśmy jest prawdą. Nadmiar sprzecznych danych jest równoznaczny z brakiem danych. Teoretycznie można to wszystko sprawdzić, ale nie mamy na to czasu.

Jednocześnie poziom złożoności zadań, rzeczywistości i problemów cały czas rośnie.

Stanęliśmy więc przed następującymi problemami: brak danych i nadmiar danych prowadzą do paraliżu – nie wiemy komu ufać i co jest prawdą coraz częściej spotykamy się ze złożonymi problemami, ale nie mamy z kim o nich dyskutować coraz częściej ludzie zadają nam pytania, często te same Naszym rozwiązaniem stał się portal, który nazwaliśmy DostarczajWartość.

w świecie zalewanym przez dane wskrzesiliśmy ideę tematycznego portalu – agregatora wartościowych artykułów w świecie złożonych problemów opisujemy nasze rozwiązania i nasze techniki radzenia sobie z nimi – i z przyjemnością użyczymy miejsca innym myślącym podobnie jak my w świecie pytań i ograniczonego czasu opisujemy to raz, z konkretnymi przykładami, by móc dzielić się tymi rozwiązaniami i nie powtarzać odpowiedzi Dlaczego to robimy? Najprostsze i zarazem najważniejsze: satysfakcja z tego, że możemy pomóc. Jeśli coś Ci pomogło lub wręcz przeciwnie masz inny pomysł daj nam znać. Chcemy pokazać, że kluczem do sukcesu jest to by zrozumieć co potrzebuje druga stroną i jej to dać. Czym jest wartość, której oczekuje, jaki jest jej problem. Następnie dostarczyć jej to w mierzalny i sposób. Chcemy podzielić się z Tobą naszym doświadczeniem. Nie chcemy dzielić się opiniami w danym temacie, że co jest ładne lub złe, ale bardziej by pokazać Ci kiedy coś działa lub nie. Kiedy po dane narzędzie warto sięgnąć, a kiedy nie. Chcemy byś chciał i mógł wziąć odpowiedzialność za to co robisz. Chcemy byś miał odpowiednie narzędzia by móc udowodnić, że to co robisz ma nie tylko sens, ale także realizuje zamierzone cele i dostarcza wartość interesariuszom. Kultura inżynierii przede wszystkim Disclaimer Sami popełniamy błędy i się na nich uczymy. Piszemy o tym czego używaliśmy, o tych sposobach i narzędziach, które mają sprawić, że staniemy się lepsi w tym co robimy. Zastosowaliśmy te rzeczy w praktyce. Możesz uczyć się na naszym doświadczeniu, ustrzec się przed błędami.

Stoimy za: skutecznością, mieszalnością, identyfikacją wartości, nauką i empirycznością, w kontraście do odczuć i opinii. Inżynieria ponad działanie dla działania. ewolucją i dążeniu do jak najlepszego (tu: definicja kontekstowa) wyniku. Zawsze w przód, chociaż małymi kroczkami. Czasem upadniemy, czasem coś nie wyjdzie, ale idziemy w przód. pomaganiem ludziom a nie słyszeniem „masz rację”. Wszystkie modele są błędne, ale niektóre są użyteczne. Chcemy pomagać a przy tym dobrze się bawić. budowaniem własnych baz wiedzy, którym możemy ufać. Każde z nas ma własny kontekst, a dostarczajwartość.pl ma służyć uczeniu się od siebie nawzajem. weryfikowaniem technik i teorii, w miejscu wierzenia autorytetom. Od problemu do rozwiązania – nigdy wprowadzenie rozwiązania bo „ktoś powiedział, że tak należy”. Stoimy przeciwko: opiniom niepodpartym obserwowanymi dowodami i wynikami. Nie da się rozwiązać problemu jeśli jest nieobserwowalny. kulturze szybkiego i łatwego zdobywania uwagi. Prawdziwe mistrzostwo wymaga pokory i ciągłej ewolucji – nigdy nie osiągniemy poziomu z jakiego będziemy zadowoleni. przekombinowanym rozwiązaniom – rozwiązania powinny być tak proste jak to możliwe, ale nie prostsze. temu, że wiedza może do kogoś „należeć” – budujemy lepszy świat budując na barkach większych i lepszych od nas. robieniu czegoś metoda bez dowodów. Jeśli coś jest niemożliwe do wykazania empirycznie i do powtórzenia, to nie jest obszar dla nas. Czy Tobie się to przyda, czy nie – nie wiemy. Jeśli rozwiążemy Twój problem lub przestrzeżemy Cię przed jakimś błędem to już jest sukces. Jesteś tu zawsze mile widziany i zapraszamy Cię w nasze gościnne progi. Jeśli coś Cie zaciekawi, masz jakiś problem to daj nam znać 🙂